O szkole

Nasza szkoła oferuje naukę języka angielskiego i hiszpańskiego. Zajęcia są prowadzone przez dwóch lektorów – Ida uczy angielskiego, a Alejandro hiszpańskiego. Jesteśmy małą, rodzinną szkołą i uważamy, że to nasza duża zaleta. Znamy każdego ucznia, jego wymagania i potrzeby. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona – grupy są maksymalnie 4-osobowe. Dajemy Ci więc gwarancję, że na każdych zajęciach będziesz miał okazję do wypowiedzi i współpracy z lektorem. Jeśli szukasz indywidualnego podejścia do nauki języka, Ideal jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Jako lektorzy gwarantujemy Ci maksymalną uwagę i skupienie oraz determinację w osiągnięciu celu. Nauczanie języków obcych jest naszą pasją i mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię do rozwijania  Twojej językowej ciekawości.

Nasi lektorzy

Ida

Uczę języka angielskiego od ponad dwóch lat. Pracowałam w wielu szkołach językowych, gdzie udało mi się zdobyć duże doświadczenie w pracy z dorosłymi i młodzieżą. Prowadzę również kursy języka angielskiego we wrocławskich firmach i międzynarodowych korporacjach. Wykonuję także tłumaczenia pisemne i ustne. Jestem absolutnie zakochana w języku angielskim, a moją pasją jest przekazywanie wiedzy, którą posiadam, w możliwie najbardziej atrakcyjny sposób. Jeśli widzę, że dane zagadnienie jest trudne dla mojego ucznia – nie odpuszczam dopóki nie osiągniemy sukcesu.

Alejandro

Chcesz spędzisz Twoje kolejne wakacje w Ameryce Południowej? A może byłeś w Hiszpanii i zakochałeś się w jej kulturze i języku? Jako lektor hiszpańskiego w szkole Ideal mogę nauczyć Cię nie tylko mojego rodowitego języka, ale i opowiedzieć Ci o naszych tradycjach i kulturze. Jako że posiadam wykształcenie prawnicze, prowadzę również zajęcia z biznesowego hiszpańskiego oraz wykonuję tłumaczenia ustne i pisemne z języka hiszpańskiego na angielski i z angielskiego na hiszpański. Posiadam dwuletnie doświadczenie w nauczaniu dorosłych, młodzieży szkolnej i pracowników międzynarodowych korporacji. Prowadzę również kursy języka hiszpańskiego na wszystkich poziomach dla studentów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Mm indywidualne podejście do każdego ucznia oparte na Twojej wiedzy, potrzebach oraz celach.

Zajęcia

Grupowe

W roku szkolnym odbywają się dwa semestry zajęć. Zapisy na zajęcia grupowe zaczynają się w sierpniu i kończą w październiku. Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatne spotkanie, podczas którego za pomocą testu leksykalno-gramatycznego oraz rozmowy w języku obcym ustalimy Twój poziom zaawansowania. Wystarczy, że zgłoszą się już tylko dwie osoby na tym samym poziomie zaawansowania i zostaje otwarta nowa grupa zajęciowa. Ceny różnią się w zależności od tego, ilu uczniów jest w danej grupie.

Indywidualne

Jeśli jesteś zainteresowany indywidualną pracą z lektorem, skontaktuj się z nami. Na pierwszym spotkaniu ustalimy twój poziom zaawansowania i ułożymy grafik spotkań, dostosowany do twoich potrzeb.

Oferta biznesowa

Ideal oferuje również kursy dla firm. Cena szkolenia jest uzależniona od liczby uczniów w grupie, poziomu zaawansowania, ilości wykupionych godzin zajęciowych w danym semestrze oraz częstotliwości ewentualnych dojazdów lektora na zajęcia. Przy wycenie brane jest także pod uwagę miejsce, w którym odbywa się szkolenie. Zajęcia mogą odbywać się w siedzibie szkoły Ideal lub w firmie klienta. Istnieje możliwość finansowania szkoleń częściowo przez firmę, a częściowo przez samego ucznia.

Angielski dla firm

Posiadamy doświadczenie w pracy z firmami z branży budowlanej, inżynierii mechanicznej oraz eksploatacji budynków i obiektów przemysłowych. Podnosimy kompetencje językowe w zakresie standardowego języka angielskiego, jak i języka specjalistycznego oraz biznesowego. Zajęcia skupiają się na rozwoju umiejętności komunikacyjnych, z minimalnym naciskiem na gramatykę. Ćwiczone są również umiejętności pisane, takie jak tworzenie e-maili i raportów. Polecamy spotkania minimalnie dwa razy w tygodniu. Wiedzę sprawdzamy rozwiązując cykliczne testy.

Hiszpański dla firm

Posiadamy duże doświadczenie w pracy dla banków, firm prawniczych oraz dużych korporacji. Posiadamy doświadczenie w branży doradztwa prawnego. Na zajęciach rozwijamy specjalistyczny język prawniczym i finansowy oraz posiadam tzw. „know-how”, czyli wiedzę specjalistyczną w dziedzinie prawa i finansów. Zajęcia w firmach przeprowadzamy na wszystkich poziomach. Skupiamy się na rozwijaniu umiejętności, takich jak: negocjacje, przeprowadzanie spotkań, szeroko pojęta komunikacja z użyciem języka specjalistycznego.